Z čeho se skládá HBW Kruháč

Z čeho se skládá HBW Kruháč

Tímto článkem se pokusím popsat těm, kteří nemají ponětí o tom, co očekávat od HBW Kruháčů, jak takový trénink v podání našich trenérů vypadá...
Každý trénink má nějakou osnovu podle níž trenéři postupují. HBW trénink obsahuje kardio, silové a vytrvalostní cviky. Dále pak výbušnost, koordinaci a v neposlední řadě spousty balančních cviků, které jsou nejdůležitější pro posilování středu těla, který potřebujeme v běžném životě.

Předváděčka

Jako první trenér předvede cviky na všech stanovištích, popíše je a vysvětlí techniku, dýchání a správnou práci těla.

Zahřátí

Jak všichni víme, nelze začít cvičit bez zahřátí a protažení. Tedy vlastně jde, ale následky v podobě zranění si každý vyžere sám!
Každá lekce (HBW Kruháč, HardCore břicho, HBW CrossFit, HBW Balance) se bez pořádného WarmUp (zahřátí) neobejde. V našem případě jsou to tři minuty (běžky, panák, běh na místě, skákání atd.). Prostě cokoliv, čím se vaše tepová frekvence zvýší, váš dech se zrychlí, a tělo zahřeje.

Dynamické protažení

Následuje dynamické protažení. Ve většině cviků se jedná o protažení v pohybu.

Dynamický strečink je využití pohybu k protažení a zahřátí dané svalové partie. Dynamický strečink využívá obvyklých pohybů a promění je ve strečink. Pohyby jako dřep, výpad, různé rotace, rozpažení a jiné mohou být použity jako forma protažení.

Trénink

Samotný trénink se skládá z několika stanovišť 14-20 pro jednotlivce nebo 17 stanovišť pro dva klienty. Tedy 34 osob a to je naše maximum.
Jedou se max. tři kola. Akce po 50-60 vteřinách a 10-15 vteřin pro přechod na další stanoviště. Intenzitu tréninku si každý určuje sám. Pauzy mezi jednotlivými koly jsou kolem pěti minut

Pokud nevychází čas kvůli většímu počtu stanovišť, následuje bonus v podobě závěrečného kardia.

Tělo musí dojít

Po dokončení tréninku je nutné nechat tělo dojít až do konce. Stejně jako při běhu byste měli posledních sto metrů dokončit v chůzi, tak i při HBW si klienti posledních 30-60 vteřin uvolnění vyskáčou a vyklepou ruce i nohy.

Závěrečné protažení

Na konci každého HBW tréninků nezapomínáme na statický strečink.
Po silovém a aerobním cvičení jsou vaše svaly pěkně prohřáté a připravené na protažení. Strečink vám pomáhá zachovat si ohebnější klouby a zvyšuje rozsah pohybu. Strečink také zvyšuje efektivnost silového cvičení, zlepšuje rovnováhu a zajišťuje zdravější záda.

Aerobní cvičení

Cílem aerobního cvičení je udržovat vaši tepovou frekvenci v tzv. aerobní zóně po dobu nejméně dvaceti minut. Prodlouženým aerobním cvičením vaše tělo využívá tukové zásoby, aby získalo energii. V aerobní zóně nebudujete svaly, ale pálíte tuky.

Kardio

Kardio je vytrvalostní pohybová aktivita, která vás nutí zadýchat se, zrychlí metabolismus a nabudí tělo k tomu, aby začalo spalovat tuky. Aby se tak ale skutečně stalo, měli byste se hýbat minimálně třicet minut.
Více na:
https://www.dama.cz/clanek/vse-co-potrebujete-vedet-o-kardiu-pohybova-aktivita-diky-ktere-spalite-tuky-raz-dva

Silový trénink

Je nutný pro zachování svalů, pokud se snažíte snížit svoji hmotnost. Silové cvičení znamená, že své svaly procvičujete s větší intenzitou než obvykle. Cvičení proti odporu, který je příliš malý nebo příliš slabý, nevede k budování svalů. Svaly jsou přitom nutné pro to, abyste mohla snížit váhu a svoji hmotnost si trvale udržet. Navíc sval rovná se tvar a vytvarování těla je přesně to, co chcete.

Výbušnost

Výbušnost, schopnost, která v základním popisu znamená co nejrychleji provést daný pohyb. Co nejrychleji něco odhodit, co nejrychleji vystartovat, v co nejkratším čase zrychlit na maximální rychlost.

Koordinace

Obratnost je jednou z nejdůležitější schopností sportovců. Koordinace umožní člověku provádět komplikované pohyby i v nečekaných situacích.

Vytrvalost

Vytrvalost je pohybová schopnost člověka k dlouhotrvající pohybové činnosti. Je to soubor předpokladů provádět cvičení s určitou nižší než maximální intenzitou co nejdéle, nebo po stanovenou dobu co nejvyšší možnou intenzitou.
Jednou větou " schopnost podávat po nutnou dobu maximální možný výkon".

Použito z webu:
https://www.sportvital.cz/sport/o-cem-je-vlastne-vytrvalost

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.