Vítejte v HBW Kruháč https://kruhac.ravanagym.com/vitejte-v-hbw-kruhac/

Vítejte v HBW Kruháč

Vítejte na stránkách Kruhové tréninky pro veřejnost Mariánské Lázně "HBW Kruháč". Jsme tým trenérů, bláznů do sportu a do všeho kolem něj. Naše zaměření je "FUNKČNÍ TRÉNINK (kruhový). Naším zájmem nejsou lidé, co jen cvičí. Naším zájmem jsou lidé, kteří rádi cvičí a cvičí správně. Nejsme trenéři, co jen rozdávají úkoly a pak velí a nic neřeší. Pro nás jsou největší odměnou spokojení klienti a proto se jim také věnujeme...

HSS může být jednou z nejvíce přehlížených potřeb správného cvičení.

Pracovat se středem těla "CORE" není těžké. Správným tréninkem za dohledu zkušeného trenéra docílíte požadovaných výsledků.

Hluboký stabilizační systém (HSS) páteře je systém hluboce uložených svalů, který zabezpečuje stabilizaci, neboli zpevnění páteře během všech našich pohybů. Svaly HSS jsou aktivovány i při jakémkoli zatížení, tj, stoji, sedu, běhu, bruslení apod. Doprovází každý cílený pohyb horních resp. dolních končetin.

  • bránice
  • svaly pánevního dna
  • krátké hluboké zádové svaly
  • příčný břišní sval

Aktivace svalů HSS je automatická, a tím plní ochrannou funkci proti zátěži na strukturu trupu a páteře. Pokud dojde k poruše souhry těchto svalů, dojde ke svalové dysbalanci a následně k celé řadě potíží (bolesti zad, výhřez meziobratlové ploténky, blokády jednotlivých úseků páteře, bolesti třísel, apod.). Pokud jsou svaly HSS dysfunkční, funkci za ně přebírají svaly povrchové, které nedokáží přesné nastavení v jednotlivých kloubech páteře, vznikají tak svalová napětí, bolesti a blokády. Čím více práce přebírají povrchové svaly, tím více ztrácí funkčnost hluboké svaly a je zaděláno na začarovaný kruh potíží. Cílené ovlivnění stabilizační funkce páteře správným posilováním HSS má význam jak v prevenci, tak i ve vlastní léčbě již vzniklých poruch.

CORE - Střed těla

Core (v překladu jádro) označuje svaly trupu v oblasti beder, pánve, břicha a kyčlí. Jinak je nazýván také jako LPHC komplex. Svaly středu těla se zapojují do každého pohybu, jsou zodpovědné za stabilizaci trupu při pohybu, udržují polohu a rovnováhu. V LPHC komplexu nalezneme 29 svalů.

Cvičení CrossFit dodá fenomenální kondici a samo o sobě nebo  může být doplňkem k vašemu sportovnímu tréninkovému režimu.

Emma Doe

HardCore Břicho

Trénink je určen převážně pro dámy, ale i muži mohou odcházet zničení neboť nejde jen o dámské partie. Tato hodina je zaměřena na posílení problémových partií bříška, boků, hýždí a stehen. Cvičí se bez jakýchkoliv pomůcek. Trénink s vlastní váhou je opravdu náročný a je jen na vás jak náročný vlastně bude. Trénink s vlastní vahou se řadí mezi jedno z nejtěžších cvičení.

CrossFit

CrossFit je tréninkový program, který má za cíl prostřednictvím neustále obměňovaných funkčních cviků prováděných při vysoké intenzitě všestranně rozvíjet fyzické schopnosti člověka.

HBW CrossFit je přizpůsobený podmínkám v naší tělocvičně. V našem podání je trénink vysokofrekvenční, vytrvalostní, výbušný a silový. V současné době je pouze pro ty, kteří jsou schopní cvičit bez kontroly trenéra. Pro ty, kteří bez problémů zvládají techniky cviků. Trenéři cvičí společně s ostatními.

Kruhový (Funkční) trénink

Spalování tuků, tvarování postavy, zlepšení fyzické kondice, silová příprava. Vhodné pro nesportovce i trénované jedince. Dále pak i pro bojové, fotbalové, hokejové i jiné druhy sportů. Kvalitní příprava do boxerských zápasů apod. hbw.ravanagym.com

HBW Balance

Zaměřeno ve velké části na HSS a Core. Za pomoci různých nestabilních ploch a pomůcek v podobě balančních podložek, bosu, fitballů, Aquahitů, owerballů apod budete posilovat vnitřní stabilizační systém, který je nesdílnou pomůckou v běžném životě...

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.